Opieka nad meblami skórzanymi

dłużej służyć osobom, które dokonały ich zakupu. W przeciwnym razie wyroby skórzane przestaną dobrze spełniać swoje funkcje. Dlatego fachowa renowacja skór przeprowadzana jest przy wykorzystaniu sprawdzonych już sposobów i użyciu

Opieka nad meblami skórzanymi

Sposoby przeprowadzania renowacji skór

Wyroby skórzane zwykle posiadają bardzo dobrą jakość. Jednak wszystkie wyroby skórzane co jakiś czas wymagają odpowiedniej renowacji, żeby mogły na dłużej służyć osobom, które dokonały ich zakupu. W przeciwnym razie wyroby skórzane przestaną dobrze spełniać swoje funkcje. Dlatego fachowa renowacja skór przeprowadzana jest przy wykorzystaniu sprawdzonych już sposobów i użyciu odpowiednich środków.

Wśród usług związanych z renowacją skór wymienia się ich czyszczenie i odnawianie oraz poprawianie ich wyglądu. Dzięki temu wyroby skórzane przez długi okres czasu mogą wyglądać tak samo dobrze jak w dniu swojego zakupu. W ten sposób zaoszczędzi się na kupnie nowych produktów skórzanych i będzie można być zadowolonym z tych już posiadanych.


Bezpieczna renowacja ubrań skórzanych

Wiele osób lubi kupować ubrania skórzane. Starają się one także na długo zachowywać posiadane przez siebie ubrania skórzane w dobrym stanie. Jednak zdarza się, że ubrania skórzane wymagają odpowiedniej renowacji. Bardzo ważne jest, aby była ona przeprowadzana w bardzo bezpieczny i delikatny sposób.

Tylko wówczas będzie naprawdę skuteczna, ponieważ wyraźnie poprawi stan skóry posiadanych przez kogoś ubrań, a jednocześnie sprawi, że na dłużej pozostaną one w dobrym stanie. Dzięki temu będzie można spokojnie sięgać po ubrania skórzane przed wyjściem z domu i nie trzeba będzie kupować nowych tego typu ubrań co pomoże w zaprowadzaniu domowych oszczędności. Dlatego przeprowadzanie fachowej renowacji skór jest bardzo ważne i opłacalne.


O garbowaniu w Wikipedii

Skórę ściągniętą ze zwierzęcia rozwieszano do wyschnięcia (tylko gdy nie można było od razu przystąpić do garbowania), następnie moczono ok. 2 doby w wodzie, po czym usuwano z wewnętrznej strony skóry resztki tkanek podskórnych (tzw. mizdrowanie). Skóry płukano i rozwieszano do obcieknięcia.

Przed przystąpieniem do właściwego garbowania, ściągniętą ze zwierzęcia skórę należy poddać zabiegom wstępnym (tzw. warsztatowi mokremu), mającym na celu usunięcie włosów i rozluźnieniu tkanki skórnej. W tym celu na skórę umieszczoną w dołach wyłożonych połówkami belek i wylepionych gliną, działano substancjami o charakterze zasadowym. Najczęściej stosowano popiół drzewny lub wapno gaszone (np. w Nowym Targu odkryto dół z 2. połowy XII wieku ze skórami przemieszanymi z iłem, popiołem i wapnem).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Garbowanie



© 2019 http://informator.sejny.pl/