Samochód - jak go naprawić?

awaryjną sytuacją i ciągle utrzymującymi się problemami z samochodem. Oczywiście, obowiązkowe są również przeglądy aut, jednak oprócz pobieżnego sprawdzenia działania naszego samochodu mało kto decyduje się na bar

Samochód - jak go naprawić?

Przyczyny rzadkich wizyt w serwisach samochodowych

Jak wiadomo, większość osób wybierających się do serwisu samochodowego decyduje się na ten krok w związku z nagłą, awaryjną sytuacją i ciągle utrzymującymi się problemami z samochodem. Oczywiście, obowiązkowe są również przeglądy aut, jednak oprócz pobieżnego sprawdzenia działania naszego samochodu mało kto decyduje się na bardzo wnikliwą diagnostykę samochodową. Jest to przede wszystkim związane z kosztami, które trzeba ponieść w związku z nieraz bardzo kosztownymi naprawami i wymianami części samochodowych. Niejednokrotnie naprawa okazuje się również nieopłacalna, ponieważ przewyższa wartość samochodu. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem byłaby sprzedaż samochodu.


Jak działa alternator?

Dla zapewnienia współpracy z akumulatorem, który do ładowania wymaga prądu stałego, alternator posiada wbudowany prostownik na diodach krzemowych. Często zawiera też wbudowany regulator napięcia.

Układ prostowania prądu posiada często oddzielne diody do prostowania prądu głównego i oddzielne 3 diody do prostowania prądu używanego do wzbudzania alternatora (alternator 9-diodowy). Układ taki zapewnia, że podczas małych obrotów silnika lub przy włączonej instalacji elektrycznej przy wyłączonym silniku wirnik alternatora nie jest magnesowany i nie pobiera prądu z akumulatora, jak to się dzieje w prądnicach i alternatorach 6-diodowych. W nowoczesnych samochodach układ prostowania i regulator poziomu wzbudzania, zwany regulatorem napięcia, są instalowane w alternatorze.

Obecnie alternatorów używa się znacznie częściej niż prądnic, ponieważ są od nich znacznie lżejsze i zdolne do wytwarzania prądu już przy niewielkiej prędkości obrotowej wirnika.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Alternator


Jak wiele trzeba zapłacić za serwisowanie samochodu?

Jak wiadomo, cena za serwisowanie samochodu nieraz może być na tyle wysoka, że stanowi spore zaskoczenie dla właściciela auta. Bardzo ważny jest rozsądny wybór serwisu samochodowego, ponieważ w tej dziedzinie często może dojść do oszustw, a potencjalny klient nie jest w stanie zweryfikować, czy przeprowadzone były naprawdę takie naprawy w aucie, za jakie zapłacił. Cena za serwisowanie samochodu jest uzależniona nie tylko od modelu naszego auta, ale również od tego, ile lat ma nasz samochód. Co więcej, cena za, na przykład wymianę części samochodowych jest uzależniona również od stopnia skomplikowania tego procesu i od tego, jak wiele czasu mechanik musi poświęcić na doprowadzenie samochodu do dawnej świetności.



© 2019 http://informator.sejny.pl/