Wszystko mogę, tylko nie zasnąć...

st wyjaśnieniem samym w sobie, ale nie do końca - wiele osób błędnie uważa że ktoś kto cierpi na bezsenność, zachowuje się jak zombie i faktycznie nie śpi całymi nocami, a to nie do końca tak wygląda. Insomnia, t

Wszystko mogę, tylko nie zasnąć... Jeśli masz kłopoty z zasypianiem, albo w ogóle nie umiesz zasnąć w nocy, zgłoś się do nas! =>

Czym na prawdę jest bezsenność

Mogłoby się zdawać że termin jest wyjaśnieniem samym w sobie, ale nie do końca - wiele osób błędnie uważa że ktoś kto cierpi na bezsenność, zachowuje się jak zombie i faktycznie nie śpi całymi nocami, a to nie do końca tak wygląda.

Insomnia, tak również nazywamy tą dolegliwość, może objawiać się poprzez niedobór snu, owszem, ale nie tylko. Nie wystarczająca jakość tego snu, również może powodować objawy tego schorzenia. Ponadto, może być tak że nie koniecznie nie możemy zasnąć, a na przykład wcześniej się budzimy - co też jest powodem zmęczenia i innych dokuczliwych symptomów. Tak samo jak przebudzenia w trakcie snu, które zakłócają jego cykl.

Podsumowując, bezsenność to coś więcej niż zarwanie nocki z powodu dobrej książki czy imprezy, jest to długotrwałe zmęczenie spowodowane różnego rodzaju trudnościami z zasypianiem.


Definicja bezsenności

Korzystając z Wikipedii, prezentuję oto krótką definicję bezsenności:

Bezsenność (asomia, agrypnia, łac. insomnia, ang. insomnia) ? jest zakłóceniem stanu zdrowia, w którym niewystarczająca jest długość snu lub niezadowalająca jakość snu. Bezsenność może polegać na trudnościach w zasypianiu, wczesnym przebudzaniu się, wybudzaniu się w trakcie snu lub na złej jakości snu, czego następstwami są brak poczucia wypoczęcia, gorsze samopoczucie lub zaburzenia funkcjonowania w ciągu dnia. Bezsenność może być rozumiana bądź jako objaw, bądź jako odrębna jednostka chorobowa.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezsenno%C5%9B%C4%87


O powszechnych lękach

Każdy się czegoś boi. Wielu z nas obawia się choroby, utraty pracy, czy też straty bliskiej osoby. Są to naturalne lęki, które towarzyszą większości ludzi. Wiemy, że wcześniej czy później będziemy musieli stanąć twarzą w twarz z traumatyczną sytuacją - każdy może stracić bliską osobą, każdy może zachorować, każdy może stracić pracę. To są te najsilniejsze lęki i najbardziej obciążające psychicznie sytuacje. Bardzo trudno jest po takich przejściach wrócić do normalnego życia, a często okazuje się to wręcz niemożliwe. I chyba tego boimy się najbardziej - że stracimy w życiu to, co dla nas najważniejsze, że stracimy poczucie sensu. Brzmi bardzo pesymistycznie, jednak każdy z nas czasami ma takie myśli.



© 2019 http://informator.sejny.pl/