Wybieraj DJ'a świadomie. Jak?

inien mieć DJ.Dobry DJByć DJ'em może być każdy, jednak nie każdy może być dobrym Djem. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że poza konieczną znajomością sprzętu audio, potrzeba jeszcze pewnego rodzaju wyczucia. Bez o

Wybieraj DJ'a świadomie. Jak? Decyzja i wybór DJ'a na istotną dla nas okazję to ciężkie zadanie. Dobrze jest skrupulatnie rozejrzeć się na rynku w poszukiwaniu . Artykuł o oprawie muzycznej i tym co powinien mieć DJ.

Dobry DJ

Być DJ'em może być każdy, jednak nie każdy może być dobrym Djem. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że poza konieczną znajomością sprzętu audio, potrzeba jeszcze pewnego rodzaju wyczucia.

Bez odpowiedniej prezencji i ogólnego wrażenia osoby towarzyskiej DJ będzie kiepskim Djem, choćby miał samochód ciężarowy sprzętu. Należy pamiętać, że Dj to często też wodzirej i swego rodzaju prezenter podtrzymujący odpowiednie tempo i nastrój imprezy.

Sztuką jest też bycie elastycznym, a umiejętność dopasowania się do typu imprezy i preferencji gości jest kluczowa dla dobrego ogólnego efektu pracy. I niestety to jest coś czego nie da się nauczyć, są to cechy osobiste i to od nich zależeć będzie czy będziemy cenieni w świecie imprez, wesel i przyjęć.


Sprzęt do obsługi muzycznej imprez

Obsługa muzyczna imprez wymaga sporej ilości sprzętu grającego: kolumn, głośników, mikserów no i kabi, żeby to wszystko podpiąć. Nie może też zabraknąć źródła dźwięku, czyli jakiegoś odtwarzacza, czy laptopa z zewnętrzną kartką dźwiękową. Koszty zakupy takiego sprzętu są ujęte jako koszty amortyzacji w usługach każdego DJ'a, który jeździ na imprezy, eventy czy studniówki.

Do tego jeszcze dobry Dj musi mieć swój set utworów, na które posiada licencję na odtwarzanie i ewentualna obróbkę. Bez tego nie można nawet mówić o profesjonalizmie danego dźwiękowca.


Klubowy DJ - czym siÄ™ zajmuje

Klubowy DJ (ang. club DJ) ? miksuje elektroniczną muzykę taneczną (potocznie zwaną muzyką klubową) w klubach, barach, również na imprezach masowych. Jego zadanie z reguły polega na miksowaniu ze sobą utworów tanecznych w taki sposób, żeby publiczność mogła tańczyć bez przerw między utworami. Najczęściej zwalnia lub przyspiesza utwory sprowadzając je do jednakowego tempa, a następnie nakłada początek kolejnego utworu na koniec poprzedniego (miksuje) dla uzyskania bardzo płynnego przejścia między nimi. Utwory te są z góry przygotowane do miksowania. Zdarza się, że istnieje potrzeba stworzenia bardziej wyraźnego przejścia między utworami. Zadaniem DJ-a klubowego jest też odpowiednie reagowanie na potrzeby publiczności, ale we własnych granicach muzycznych. Powinien on dbać, aby muzyka nie stała się nudna, dlatego m.in nie powinien miksować muzyki znanej z mediów masowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DJ



© 2019 http://informator.sejny.pl/