Zabawki dla dziewczynek - kilka propozycji

(6,0%), azot (0,2%) i inne. Główne związki tworzące drewno to: celuloza (ok. 45%), hemicelulozy (ok. 30%) i lignina (ok. 20%). Ponadto w drewnie występują też: cukier, białko, skrobia, garbniki, olejki eteryczne, guma ora

Zabawki dla dziewczynek - kilka propozycji Zabawki drewniane to idealny pomysł na prezent dla dziecka

Skład drewna

Podstawowymi pierwiastkami wchodzącymi w skład drewna są: węgiel (49,5%), tlen (43,8%), wodór (6,0%), azot (0,2%) i inne. Główne związki tworzące drewno to: celuloza (ok. 45%), hemicelulozy (ok. 30%) i lignina (ok. 20%). Ponadto w drewnie występują też: cukier, białko, skrobia, garbniki, olejki eteryczne, guma oraz substancje mineralne, które po spaleniu dają popiół. Skład chemiczny popiołu zależy od rodzaju drzewa, klimatu, gleby itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)#Sk.C5.82ad_chemiczny


Dlaczego warto wybrać drewniane zabawki?

Szukasz trwałych zabawek wykonanych z tworzywa przyjaznego najmłodszym? Masz dość sztucznych, plastikowych tworzyw obecnych właściwie w każdej dziedzinie naszego życia? Chcesz czegoś unikatowego dla swoich pociech? Zdecyduj się na zabawki z drewna dla dzieci! Zaokrąglone kształty sprawią, że nawet najmłodsze dziecko będzie mogło bawić się tego rodzaju zabawkami, natomiast różnorodne kształty sprawią, że każde z dzieci znajdzie coś dla siebie w drewnianym asortymencie. Takie rozwiązania są nie tylko bardzo atrakcyjne, ale także korzystnie wpływają na rozwój dzieci, na przykład z tego względu, że poznają one różne materiały, a nie tylko plastik.


O klockach

Klocki ? zabawka dziecięca w formie różnokolorowych wielościanów, wykonana zazwyczaj z tworzywa sztucznego (najczęściej plastiku) bądź drewna. Głównym zadaniem klocków jest budowanie zdolności przestrzennych i kreatywnych dziecka: poprawiają chwytliwość dłoni, budzą kreatywność i poruszają wyobraźnię.

Popularną odmianą klocków są np. klocki Lego i Cobi, służące do zabawy wielokrotnej (możliwość powtórnego składania i rozkładania budowli w różnych kombinacjach). Konstrukcyjne możliwości klocków zwiększają się z każdym kolejnym rokiem, a producenci tworzą różne opcje ich łączenia: przez nakładanie klocków jeden na drugi, sczepianie ich ze sobą, zahaczanie i łączenie na magnes

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klocki



© 2019 http://informator.sejny.pl/